UBIQUITI UFiber OLT 4 GPON 4-Port Optical Line Terminal (UF-OLT-4)

Ubiquiti

4-Port GPON Optical Line Terminal with + 1x SFP+, Up to 2.488 Gbps TX and 1.244 Gbps RX, Up to 512 ONUs – Total (128 Clients per Port). Rack, Wall or Desktop mount

1,260.00

Διαθεσιμότητα: Παράδοση 4 έως 10 Ημέρες

Κωδικός προϊόντος: 5002184 Κατηγορίες: , , Ετικέτα:

Περιγραφή

Χαρακτηριστικά:

GPON υψηλής απόδοσης

Η UFiber προσφέρει στους παρόχους υπηρεσιών διαδικτύου και τηλεπικοινωνιών ένα οικονομικά αποδοτικό σύστημα παράδοσης οπτικών ινών για υπηρεσίες Triple Play (δεδομένα, φωνή, IPTV / VoD).

Το δίκτυο UFiber διαχειρίζεται έξυπνα χρησιμοποιώντας τον ενσωματωμένο ελεγκτή UNMS (TM) (Ubiquiti (R) Network Management System).

Οι συσκευές UFiber αποτελούνται από τα UFiber OLT ή OLT-4 (που αναπτύσσονται στις εγκαταστάσεις του παρόχου) και τους πελάτες UFiber Nano G ή loco, οι οποίοι λειτουργούν ως ONU CPEs (Εξοπλισμός Εξυπηρέτησης Πελατών).

Χαρακτηριστικά

  • Ταχύτητες GPON:
    • 2.488 Gbps ανάντη (TX)
    • 1.244 Gbps κατάντη (RX)
  • Μήκος κύματος:
    • 1490 nm ανάντη (TX)
    • 1310 nm κατάντη (RX)
  • Εύρος GPON: Σύνδεση έως 20 χλμ
  • Επιλογές τοποθέτησης:
    • 1U ράφι
    • Τείχος
    • Επιφάνεια εργασίας
  • Επιλογές διαχείρισης:
    • Θύρα Gigabit Ethernet (εκτός ζώνης)
    • Θύρα σειριακής κονσόλας RJ45 (CLI)

Χαρακτηριστικά 4-Port GPON Optical Line Terminal

  • Λιμάνια:
    • (4) Θύρες GPON SFP
    • (1) Θύρα SFP +
  • Παράλληλοι πελάτες: 512 ONUs σύνολο (128 πελάτες ανά θύρα)
  • Μέγιστη. κατανάλωση ισχύος: 35 W
  • Μέθοδος ισχύος: 100240VAC / 5060 Hz, καθολική είσοδος

Προσδιορισμός:

  • Διαστάσεις: 299,80 x 258,95 x 42,55 mm (11,80 x 10,19 x 1,68 “)
  • Βάρος:
    • 1,93 kg (4,25 lb)
    • Με βραχίονες στήριξης: 2,13 kg (4,70 lb)
  • Διεπαφές δικτύωσης:
    • (4) GPON OLT SFP
    • (1) 1G / 10G SFP +
  • Ταυτόχρονοι πελάτες: 512 εγγεγραμμένοι ONU / ONTs (128 ανά θύρα GPON)
  • Διασυνδέσεις διαχείρισης:
    • (1) Ethernet για διαχείριση εκτός ζώνης
    • (1) θύρα σειριακής κονσόλας RJ45
  • Ταχύτητες GPON:
    • 2.488 Gbps ανάντη (TX)
    • 1.244 Gbps κατάντη (RX)
  • Μήκη κύματος λειτουργίας:
    • 1490 nm TX
    • 1310 nm RX
  • Κανονική σειρά οπτικής ισχύος:
    • TX (κλάση B +): 1,5 dBm έως 5 dBm
    • RX: -28 dBm έως -8 dBm
  • Εύρος:
    • Φυσική απόσταση: 20 χλμ
    • Λογική απόσταση: 60 χλμ
  • Μέγιστη. διαφορική απόσταση ινών: 20 km (B +) / 40 km (C +)
  • Μέθοδος ισχύος: 100-240 V AC / 50-60 Hz, καθολική είσοδος
  • Τροφοδοσία: Εσωτερικό AC / DC 56 W DC
  • Μέγιστη. κατανάλωση ισχύος: 35 W (εκτός των μονάδων SFP)
  • Τρόπος λειτουργίας: OLT 2/3 Ethernet switch και GPON core
  • Advanced QoS: Υποστηρίζει 8 ουρές προτεραιότητας ανά θύρα χρήστη και ταξινόμηση επισκεψιμότητας
  • Προδιαγραφές επεξεργαστή: MIPS 1004kc, 880 MHz dual core
  • Πληροφορίες μνήμης: 512 MB DDR3, 512 MB NAND
  • Θερμοκρασία λειτουργίας: -10 ° C έως 45 ° C (14 ° F έως 113 ° F)
  • Υγρασία λειτουργίας: 10 έως 90% χωρίς συμπύκνωση
  • Πιστοποιήσεις: CE, FCC, IC
Μοιραστείτε το στα social media

Επιπρόσθετες Πληροφορίες

Βάρος 2 kg
Διαστάσεις 30 × 26 × 4.2 cm
brands

Αξιολογήσεις

Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.

Δώστε πρώτος μία αξιολόγηση “UBIQUITI UFiber OLT 4 GPON 4-Port Optical Line Terminal (UF-OLT-4)”

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

datasheet_ufiber_olt-4