UBIQUITI GPON Optical Line Terminal (OLT) UFiber OLT (UF-OLT)

Ubiquiti

8-Port GPON Optical Line Terminal with + 2x SFP+, Up to 2.488 Gbps TX and 1.244 Gbps RX

1,856.00

Διαθεσιμότητα: Παράδοση 4 έως 10 Ημέρες

Καλέστε μας για την εγκατάσταση!

Κωδικός προϊόντος: 5002135 Κατηγορίες: , , Ετικέτα:

Περιγραφή

Χαρακτηριστικά:

Το U Fiber προσφέρει στους παρόχους υπηρεσιών Διαδικτύου και τηλεπικοινωνιών ένα οικονομικά αποδοτικό σύστημα παράδοσης οπτικών ινών για υπηρεσίες Triple Play (δεδομένα, φωνή, IPTV / VoD).

Το δίκτυο U Fiber διαχειρίζεται έξυπνα χρησιμοποιώντας τον ενσωματωμένο ελεγκτή UNMS ™ (Ubiquiti Network Management System). Οι συσκευές U Fiber αποτελούνται από το U Fiber OLT (που αναπτύσσεται στις εγκαταστάσεις του παροχέα) και τα UU Fiber Nano ™ G εξοπλισμού καταστημάτων ONUs.

Τερματικό Οπτικής Γραμμής GPON Το U Fiber OLT προσφέρει οκτώ θύρες GPON και υποστηρίζει έως και 1024 ταυτόχρονους πελάτες με φυσικούς συνδέσμους έως και 20 χλμ. .

Δύο θύρες SFP + παρέχουν 10G συνδεσιμότητας άνω ζεύξης.

• Θύρες: (8) Θύρες GPON SFP, (2) Θύρες SFP +
• Παράλληλοι πελάτες: 1024 ONUs
• Εύρος GPON: Έως 20 km Link
• Ταχύτητες GPON: 2.488 Gbps Upstream (TX), 1.244 Gbps Downstream (RX)
• Μήκος κύματος: 1490 nm Upstream (TX), 1310 nm Downstream (RX)
• Μέγ. Κατανάλωση ισχύος: 40W
• Μονάδα ισχύος AC / DC (περιλαμβάνεται)
• Μονάδα ισχύος DC / DC (προαιρετικά)
• Συναρμολόγηση: 1U Rack-Mountable (προαιρετικά)

Προσδιορισμός:

Διαστάσεις: 442,4 x 285,6 x 43,7 mm (17,42 x 11,24 x 1,72 “)

Βάρος: 4,40 kg (9,7 lb) (4,495 kg (9,91 lb) με βραχίονες στήριξης)

Διεπαφές δικτύου:
(8) GPON OLT SFP
(2) 1G / 10G SFP +

Διασυνδέσεις διαχείρισης:
(1) Ethernet για διαχείριση εκτός ζώνης
(1) RJ45 Serial Console Port

GPON Speeds:
2.488 Gbps Upstream (TX)
1.244 Gbps Downstream (RX )

Μήκος κύματος λειτουργίας:
1490 nm TX
1310 nm RX

Normal Optical Power Range TX (Class B +): 1,5 dBm to 5 dBm, RX: -8 dBm to -28 dBm

Εύρος:
Φυσική απόσταση – 20 km
Λογική προσέγγιση – 60 km

Μέθοδος ισχύος:
100-240VAC, 100W AC / DC Power Module (περιλαμβάνεται)
38-54VDC, 100W DC / DC Module Power (Προαιρετικό)

Τροφοδοτικό (1): 25V, 100W AC / DC PSU Module (συμπεριλαμβάνεται)

Μέγ. Κατανάλωση ισχύος: 40W (Εξαιρούνται οι μονάδες SFP)

Τρόπος λειτουργίας: Διακόπτης OLT 2/3 Ethernet και GPON Core

Advanced QoS: Υποστηρίζει 8 ουρές προτεραιότητας ανά θύρα χρήστη και ταξινόμηση κυκλοφορίας

Προδιαγραφές επεξεργαστή: MIPS 1004kc, 880 MHz

Πληροφορίες μνήμης διπλού πυρήνα : 512 MB DDR3 , 512 MB NAND

Θερμοκρασία λειτουργίας: -10 έως 45 ° C (14 έως 113 ° F)

Υγρασία λειτουργίας: 10 έως 90%

Πιστοποιήσεις χωρίς συμπύκνωση : CE, FCC, IC

Μοιραστείτε το στα social media

Επιπρόσθετες Πληροφορίες

Βάρος 5 kg
Διαστάσεις 44 × 28.5 × 4.4 cm
brands

Αξιολογήσεις

Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.

Δώστε πρώτος μία αξιολόγηση “UBIQUITI GPON Optical Line Terminal (OLT) UFiber OLT (UF-OLT)”

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

datasheet_ufiber_gpon_ds5